Najcześciej zadawane pytania

Poniższa lista zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące księgowości. Jeśli Twojego pytania nie ma na liście – skontaktuj się z nami!

Podstawowym zdaniem księgowego jest przygotowanie dokumentacji finansowej i zapewnienia, że są one poprawne. Niektóre z konkretnych obowiązków księgowego zawierają następujące elementy:

  • Przygotowanie deklaracji podatkowych,
  • Zapewnienie, że sprawozdania finansowe spólki są zgodne z przepisami lokalnymi i krajowymi,
  • Formułowanie zaleceń dla kadry zarządzającej na temat sposobów obniżenia kosztów i zwiększenia dochodów,
  • Przygotowanie raportów dla kadry zarządzającej wyjaśniające swoje ustalenia,
  • Spotkania z prywatnymi klientami i udzielanie porad finansowych.

Istnieją trzy różne możliwości kariery w dziedzinie rachunkowości.

  • Pierwsza z nich to rachunkowość rządowa. W tej roli upewnia się, że wszystkie pieniądze wydawanie i odbieranie przez lokalne, wojewódzkie lub krajowe agencje rządowe są wykorzystywane zgodnie z prawem. Może też być związany z audytem przedsiębiorstw i osób prywatnych, którzy są podmiotem przepisów podatkowych lub skarbowych.
  • Rachunkowość zarządzania to księgowi odpowiedzialni za przygotowanie informacji finansowej dla użytku wewnętrznego w ich firmie. Przygotowanie budżetów to duża część ich pracy. Niektórzy również biorą udział w zarządzaniu aktywami takimi jak nieruchomości, akcje i obligacje.
  • Rachunkowość publiczna, czyli praca z osobami prywatnymi i spółkami, aby pomoc im w zarządzaniu ich finansami. Publiczny księgowy tworzy bilanse dla potencjalnych inwestorów lub konsultuje z klientem prywatnym, pomagając mu dokonać inwestycji.

Niech profejonaliści wykonają profesjonalną pracę. Jeśli jesteś jak większość właśćicieli firm i prezesów, bierzesz pełną odpowiedzialność za usługi i produkty twojej firmy. Chcesz skupić swój czas i energię na strategię biznesową i cele. Zlecenie prowadzenia działu księgowości do specjalnego wysoce wyspecjalicowanego zespołu profesjonalistów pozwala ci to osiągnąć. Przeniesienie prowadzenia księgowości do AMK Finance to zaoszczędzony cenny czas dnia, zmniejszenie kosztów operacyjnych i spokój umysłu.

powiadomienia / przypominacz sms / e-mail o podatkach

Nasze biuro rachunkowe oddaje w Państwa ręce nową funkcjonalność – powiadomienia za pomocą wiadomości e-mail bądź SMS.

Najbardziej kompetentne biuro rachunkowe w Gorzowie Wlkp. Życzliwa, fachowa i doświadczona obsługa, dodatkowo w przystępnej cenie.

Justyna
Kadry i płace

Indywidualne podejście do każdego Klienta, pełne zaangażowanie w powierzone obowiązki.